Wrzesień 21 2014 12:03:28
Nawigacja
· Regulamin
· Strona Główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Spinningowe
· Muchowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista 2014
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Ankieta
Jaką metodą będziesz łowił we wrześniu ?

Spinningową
Spinningową
36% [9 głosów]

Gruntową
Gruntową
52% [13 głosów]

Spławikową
Spławikową
4% [1 głos]

Muchową
Muchową
4% [1 głos]

Inną
Inną
0% [0 głosów]

Żadną
Żadną
4% [1 głos]

Ogółem głosów: 25
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/09/2014 20:23

Archiwum ankiet
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Łowienie bez karty wędkarskiej
solinho
Czy łowienie bez karty wędkarskiej grozi karą?[disapprove]

Kubek
Oczywiście że tak zapłacisz karę nawet do 500zł i zabiorą ci wszystkie wędki.Więc nie polecam łowienia bez karty wędkarskie poprostu taniej było by sobie ją opłacić niż płacić mandat gdy Cię złapię kontrola.

Pozdrawiam[thumbsup]
]

barmsr
Oczywiście,że grozi karą,ponieważ jest to wtedy kłusownictwo.
Ciekawe czy taryfikator mandatów jest taki sam w całej Polsce??? Na moich terenach za łowienie bez karty wędkarskiej grozi mandat w wysokości 200zł... Oczywiście,że może być większy,jeśli ktoś się dobrze postara(a takich nie brakuje w całej Polsce)

Rafalogi
Zgadzam się z przedmówcą,to jest całkiem nie opłacalne,a poza tym to wędkarz bez karty,to jak kierowca bez prawka.
Pamiętajmy ,że sama karta wędkarska to za mało,trzeba mieć jeszcze legitymację z ważnymi opłatami.
PozdroFrown

barmsr
Tak przy okazji...
Jeśli już porównując wędkarza bez karty,legitymacji itd do kierowcy bez prawka,to lepsze będzie porównanie do kierowcy bez opłaconego OC....

Lepiej jest opłacić składkę niż liczyć na to,że może Straży nie będzie.

W mojej okolicy(tak w promieniu 5-10km) nie ma dużo wód PZW. Ciekawe jak to wygląda u Was???
Edytowane przez barmsr dnia 26-08-2007 12:07

Adriano
no nie tzeb akoniecznie opłacac jesli chodzi o stawy dzikie komercja to wystarczy
zdac kartę wękarską wtedy starostwo ci ja wyda i masz tzw. białą kartę wtedy możesz łowic na tych dzikich sawach o jesl isobie opłącisz to także na stawqach pzw......lepiej jest zdac sobie ta karte niz pozniej świecic oczami przed kontrolą!
Wędkarstwo to co Chłopy lubią najabardziej.
.................<<POZDRO>>...............

miros
Same posiadanie karty wędkarskiej robi już z nas prawdziwych wędkarzy, świadczy to też o tym że mamy jakąś wiedzę na temat poprawnego i legalnego wędkowania, a także znamy wszystkie okresy i wymiary ochronne ryb, co innego ze składami jeżeli ktoś łowi tylko na stawie bez prawnego właściciela albo pozwalającego na łowienie, to ich opłacać nie musi. Tak że polecam wszystkim wyrobienie karty wędkarskiej którzy jej nie mają jest to dokument ważny bez terminowo a składki zawsze można dokupić jeśli będziemy chcieli zmienić łowisko.[sleep]

kubalibre
Posiadam karte wedkarska od kwietnia 1999r i musze sie przyznac ze jeszcze nigdy nie musiałem jej nikomu pokazywac. Jakos mało tu u nas kontrolujaPfft ale słyszałem ze jezeli ma sie samo pozwolenie to stranicy przymykaja oko na brak karty wedkarskiejWink

a-d-a-m
Posiadam kartę 20 lat,robię też zawsze wszystkie potrzebne opłaty.Na łowisku mam taki komfort,że patrzę na wędkę a nie za plecy. WinkFrown
Edytowane przez a-d-a-m dnia 31-08-2007 00:57
Pozdrawiam Adam.

okoniarz
a-d-a-m fajnie to ujął. Komfort łowienia i nic więcej, ale to już bardzo dużo. Ja posługuję się kartą tylko, gdy chcę kupić zezwolenie na jakąś "prywatną" wodę.
Wyrobienie karty to drobnostka, a egzamin jest łatwy.
http://www.youtube.com/watch?v=HO7S_cXp7DA&mode=related&search=

TomekSpin
Hmm tak czytam te posty i troszkę mi się tu faktów nie zgadza. Moim zdaniem to że ktoś ma karte nie robi z niego wędkarza. Trzeba jeszcze umieć podejść do tematu. Najważniejsza jest ETYKA panowie. Nie mam zamiaru nikogo negować ani pouczać bo sam jestem młody. Napaczyłem się na dzieciaki w niemczech i holandii. Powiem krótko mają większe pojęcie o wędkowaniu niż nie jeden Wyga u nas. Niestety za duzo między nami mięsiarstwa. Pozdrawiam TomekSpin.

Rafalogi
Etyka etyką,mam znajomych strażników,i nie wiem jak mósiałoby sie gadać,to i tak Ci nie darują jeżeli nie masz karty.
Zresztą rubta jak chceta,ja karte mam i nie uciekam jak motorówka płynie woda.Pfft
pozdroFrown

TomekSpin
Nie zrozumieliśmy się Grin Kartę mam i nie popieram wędkowania bez niej tylko że nie podoba mi się to że jadę na ryby a tam kolesie siedzą w dwóch i 3 grunty 2 żywce i jeszcze spininguje bo nuda. I jak takiego ( a kartę mają ) wędkarzem nazwać?? W tym cały problem że połowa wędkarzy robi po prostu złą opinie reszcie. Niestety takich obrazków nie brak.Albo jeszcze lepszy obrazek siatka wypchana kleniami takimi po 20 cm.Chodziło mi o to że dużo kłusoli się wycwaniło i porobiło karty bo z tym łatwiej się morduje wszelki gatunki. Pozdrawiam Tomekspin.

Krystian Golon
Pare lat temu zaczynałem łapać na spining i wtedy jeszcze nie miałem karty wędkarskiej. Takie łapanie to rzadna przyjemność. Byle kto pojawi się na choryzoncie a jusz trzeba sie chować. Jeszcze pamiętam jak łapałem wspólnie z kolegą i gdy ktoś jechał dawaliśmy dyla do lasu. Pod koniec wakacji waliłem na blachę blisko jednego gościa, nie wydawał mi sie podejrzany. Mineło 20 minut a on pokazał mi dokumenty i zabuliłem 200 złotych. Teraz to co innego- kompletny luzik.Z kartą to jednak zupełnie inne łowienie.
Naprawdę nie polecam łapać bez kary.
2 razy może się udać a za trzecim razem można wpaść, i wtedy płać głupi ...Sad

sfider
co za pytanie smieszne Pfft no pewnie ze grozi a myslales ze co zlapia cie po glowie poglaskaja i wypuszcza ?? oni sie nie czaja jak sie wyprzesz to pokaza ci zdjecia z cyfrowki jak lapiesz i po tobie Frown takze uwazaj i lepiej pooplacaj co trzeba [sleep]

tygrysek14
a mozna lowic bez karty a cos oplacic ale nie na prywatnym (hodowlanym)Wink

barmsr
Nawet jak wykupisz pozwolenie na wydzierżawione jeziora np.jakiemuś gospodarstwu rybackiemu,to i tak Twoje pozwolenie nie będzie ważne z powodu braku karty wędkarskiej...

images29.fotosik.pl/138/ad4a94d4e169771d.jpg

Luwak
Witam!!!
Mam pytanko mam kartę ale nie łowiłem już chyba z dwa lata , gdzie mogę łowić na kartę bez składek. I czy jeśli nie zdałem rejestru połowu ryb to mam iść go zdać i wziąć nowy. Mieszkam na terenie dolnego śląska.

Semi
Bez opłaconych składek możesz łowić tylko na komercji bądź na prywatnych zbiornikach. Z tego co wiem to rejestr połowu ryb przymusowo będzie trzeba zdac dopiero po tym sezonie (przynajmniej u mnie), w poprzednie lata nie było przymusu zdawania rejestru.

Maciek111
ja kiedys tez lowilem bez karty(i to calkiem nie dawno) i jak szedlem na ryby to zawsze sie balem ze przyjdzie kontrol i dostane kare a tym bardziej ze mojemu znajomemu dali taka kare no i zawsze bylo ryzyko. Teraz lowie sobie spokojnie i wiem ze nikt mnie nie zlapie ze niemam karty. To przede wszystkim jest komfort. [ouch]
Pozdrawiam Maciek111

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się